A24 Blok Kat:3 No:49 Tekstilkent Esenler/İSTANBUL
trende

Neden Ajanda? Verimli Ajanda Kullanımı

25.03.2019
126
Neden Ajanda? Verimli Ajanda Kullanımı

Neden Ajanda Kullanılmalı? 

Yazımızın başında ajanda ile ilgili en temel soruya ve bu sorunun en temel cevabına yer vermek istiyoruz. Neden ajanda kullanmalıyız? Ajanda bir hayat planlayıcıdır, gün içerisinde bizim için önemli olan noktaları not almamıza ve bu sayede unutmamamıza yarar. Organizer Ajanda düzenli bir iş hayatı ile birlikte düzenli bir günlük yaşamı da bizlere sunmaktadır. Unutmayın “Söz uçar, yazı kalır”. Gün içerisindeki yoğunluk nedeniyle yapmamız gereken bir çok şeyi unutabilmekteyiz. fakat ajanda tutulması sayesinde yaptığımız ve yapmamız gereken işler konusunda alacağımız küçük notlar ile hayatımızı çok daha kolaylaştırabiliriz. Bu sayede son dakika dakika çalışmalarınız azalır, daha az şey gözden kaçar ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Ajanda Kullanımı

Ajanda Kullanımı Hakkında

Ajanda İşinizi Ciddiye Almanıza Yardımcı Olur

Günümüzde gelişen teknoloji ile hayatımızın her alanında farklılıklar ve gelişmeler oluşmuştur. Her zaman yanımızda bulunan bilgisayarlar, tabletler hatta cep telefonlarımızda bile not almamıza imkan veren uygulamalar bulunmaktadır. Ama dijital aletlerin, kalem ve kağıdın yazmanın yerini, onun bizlere verdiği duyguyu tam olarak karşılaması mümkün değildir. Yaptığımız iş ile ilgili ajanda tutmak, önemli konularda notlar almak her zaman insana farklı bir his vermekte ve yapılan işi ciddiye almasını sağlamaktadır. Bu da başarıya giden yolda rakiplerimizden bir adım daha öne geçmemize imkan verecektir.

Ajanda Neden Kullanılır

Neden Ajanda Kullanılmalı

Sürdürülebilirlik Önemlidir

Ajanda kullanımına bir çok kişi hevesle başlar, ilk bir kaç gün bu hevesle ajanda tutar, çeşitli notlar alır fakat sonra devamı gelmez ve ajanda kullanımını bırakır. Sürdürülebilirlik ajanda kullanımı için oldukça önemlidir. Genellikle en sık karşılaşılan bu durumdan kurtulmamız için en önemli neden ajandanın tüm bir yıl boyunca kullanılması sayesinde gerektiğinde geçmiş tarihlere giderek önemli noktaları gözden geçirebilme, unuttuğumuz detayları tekrar hatırlayabilme imkanımızın bulunmasıdır. Sürekli ajanda kullanımı sağlayabilmek için size yardımcı olacak bir kaç ipucu vermek gerekirse ; Basit tutun, not almak için aşırı zaman harcamayın, bu sayede ajanda kullanımından sıkılmamış olursunuz ve daha uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

Ajanda çeşitleri arasından tercihinizi yapın.

Ajanda çeşitleri genel olarak tarihli ajanda, tarihsiz ajanda gibi iki grupta toplanmaktadır. Size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. İşinizi en çok kolaylaştıracak, ihtiyaçlarınıza en yüksek yardımı sağlayacak olan haftalık ajanda, aylık ajanda ve yıllık ajanda modelleri arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Ajandaların tasarımları sürekli kullanım konusunda oldukça önemli bir faktördür. Görümünü sevmediğiniz bir ajandayı yanınızda taşımak istemezsiniz. Bu da ajanda kullanımı süresini kısaltır. Bu yüzden bir çok firma müşterilerine hediye vermek üzere promosyon ajanda imalatı yaptırırken ajanda fiyatlarının yanı sıra ajanda tasarımına da önem vermekte ve en şık ajanda modellerini tercih etmektedir. Kendinize şık tasarıma sahip bir süresiz ajanda ve kullanmaktan keyif alacağınız bir kalem seçerek ajanda kullanımına ilk adımı gerçekleştirebilirsiniz.

Ajanda Kullanım Tavsiyeleri

Gerçekçi, kısa ve öz notlar alın.

Günlerinizi planlarken gerçekçi olmanız önemlidir. Bir gün için gerçekleştirebileceğinizden daha fazla iş planı yapmanız moral ve motivasyonunuz açısından olumsuz etkiler yaratacaktır. Kısa öz ve gerçekçi olmak önemlidir.

Ajanda kişiye özeldir, herkesin farklı kullanımı vardır. Özgün olun.

Ajandalar sizin özel eşyalarınızdır. Ajanda defter kullanımı için çeşitli yazılardan küçük ipuçları edinebilirsiniz. Fakat ajanda tutmanın formülü yoktur. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır anlayışı burada da geçerlidir. Nasıl rahat ediyorsanız, ne şekilde kullanımdan keyif alıyorsanız o şekilde kullanmanız faydalıdır.

Ajandanızı yanınızdan ayırmayın.

Ajanda kullanımı için belkide en önemli kısım ajandanızı yanınızda taşımanızdır. Ne zaman gerekli olacağı belli olmayacağından, hiç bir işi atlamamak hiç bir detayı kaçırmamak için ajandanız yanınızda bulunsun. Her zaman yanınızda bulunan bir ajanda ile ihtiyaç duyduğunuz her an küçük notlar almanız mümkün olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Merve Sarıoğlu dedi ki:

    Ajanda kullanımı ile ilgili güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler.

    1. ajndtkvm dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Promosyon Tişört